MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 9042027
nr 904 2027
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), skandi-form
Kondition: slitage, skador
Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 augusti 2014
kl 18:47:10
150 kr
250 kr
Yngve Ekström
Läs mer om Yngve Ekström